×
Ana Sayfa Ben Kod Hobilerim Kunduroglu.com

-Sude Kündüroğlu-

Ben Kimim?

Merhaba, benim adım Sude. Şu an Kırgızistan-Manas Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği bölümündeyim. Hazırlık sınıfındayım ve Kırgızca öğreniyorum (Bir yandan da Rusça). C++, HTML, CSS ve Visual Basic dillerini biliyorum. JS, Phyton, Java ve C# dillerini öğrenmek istiyorum.

Bilgisayar Mühendisliği mesleğinin olduğunu öğrendiğimde 12 yaşındaydım ve bilgisayarla aram iyi olduğundan dolayı bilgisayar mühendisi olmak istedim. İlk başta Visual Basic ve HTML dillerini ODTÜ'nün yayımladığı "Çocuklar için kodlama" kitap serisini kullanarak öğrenmeye başladım. Sonra lise sınavı (TEOG) olduğu için bir süre ara verdim. Lise 1.sınıfta Çince kursuna başladım ve kursuma göre HSK2'ye kadar öğrendim sonra şehir değiştirmek zorunda kaldım. Bu sırada C++ öğrenmeye başladım ama 3 yıl boyunca düzgün bir şekilde çalışamadım. Sonra üniversite sınavına çalıştım. Hangi üniversiteye gideceğim belli olduğu zaman C++ kodlamayı öğrendim ama aklımda bir proje olmadığından dolayı fazla kullanamadım. Ara vermeden HTML tekrar ettim ve CSS öğrenmeye başladım. Bu web sitesini tamamen kendim, hiç bootstrap vs. kullanmadan yaptım.

Ayırca hobi olarak keman çalıyorum ve çeviri yapıyorum. Anime vs. tarzı filmleri,dizileri izlemeyi seviyorum ve çevirilerini yapmak istiyordum. Benim için iyi bir fırsat oldu.